درباره ما

دستآوردهای فراوان از آثار و تحقیقات خاورشناسان در زمینه های گوناگون علمی، فرهنگی، ادبی و هنری در ارتباط با ایران، گویای این واقعیت است که کشور ایران از گذشته های دور تا سده های اخیر همواره مهد فرهنگ و تمدن بوده است. با این حال، در دهه های اخیر که هویت های ملی خود به خود و ناخواسته در حال تضعیف هستند و همه کشورها به اجبار به سوی سیاست گذاری جهانی سازی قدرتهای بزرگ جهان قدم برمیدارند، تلاش برای حفظ هویت ملی و پاسداری از ارزشهای قومی و مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایران کشوریست مملو از ارزشهای تاریخی، فرهنگی و هنری و گردشگری. از مجموعه تخت جمشید شیراز تا مسجد کبود تبریز، از شهریری مشکین شهر تا نشانه های شهرسوخته زابل، از کوه سبلان سترگ تا خلیج همیشه فارس و مراسمات مناسبتی خاص منطقه اقوام ایرانی. علیرغم داشتن چنین منبع عظیم الهام، فقدان نشانه های فرهنگی و هنری در سطح جامعه محلی به شدت احساس می شود. آنچه که این مسئله را به (شبه) بحران تبدیل کرده ، حضور طرح های نامانوس خارجی و نشانه های غریب بی مفهوم و یا بدمعنی مانند کنگره های یونانی در مبلمان شهری و نشانه های فراماسونری و شیطان پرستی در زیورآلات است. آن فقدان و این حضور منجر به گسیختگی فرهنگی _ اجتماعی ،نبود حس تعلق و گم گشتگی هویتی ، بویژه در میان نسل جوان، خواهد شد (شده است).

با توجه به مسائل و مشکلات اشاره شده در بالا، گروه استارت آپی "کانکریچر" با هدف حفظ و پاسداری از هویت ملی و محلی با حمایت از هنرمندان بومی و استخراج و احیای نشانه های سنتی موجود و طراحی موتیفهای جدید ( بر پایه هنر سنتی منطقه) و تلفیق آن با مواد و مصالح سنتی و مدرن (بتن،آجر، فلز، چوب و ...) در زمینه ساخت و تولید 1- مبلمان شهری؛ 2- مبلمان خانگی؛ 3- اکسسوری (لوازم دکوری) و 4- زیورآلات شروع به فعالیت نموده است.

UA-136096450-1